«Powrót

List otwarty Szefa Krajowej Administracji Skarbowej

List otwarty Szefa Krajowej Administracji Skarbowej

List otwarty Szefa Krajowej Administracji Skarbowej

Szanowni Państwo,

1 marca rozpocznie funkcjonowanie Krajowa Administracja Skarbowa. Jest ona połączeniem administracji podatkowej, Służby Celnej oraz kontroli skarbowej.

Dążymy do ciągłej poprawy jakości obsługi naszych interesariuszy - podatników i przedsiębiorców. Dlatego uznaliśmy, że połączenie tych trzech administracji w jedną pozwoli na lepsze wykorzystanie ich możliwości przynosząc korzyści, zarówno z punktu widzenia podatników, jak również z punktu widzenia naszego budżetu. Wszystkie urzędy będą respektować zasady, które przewiduje Konstytucja Biznesu. Przedsiębiorcy otrzymają przyjazną interpretację przepisów, a do kontaktu z urzędem skarbowym będą zobowiązani tylko w niezbędnych przypadkach i w taki sposób, aby nie zakłócać prowadzonej działalności gospodarczej.

Podstawą dokonanych zmian była potrzeba zwiększenia skuteczności i efektywności działania w obszarze danin publicznych. Chcemy, aby kontrole kierowane były przede wszystkim do tych, którzy działają nieuczciwie i nie rozumieją jak ważnym dobrem jest wspólny budżet, zasilany przez nas wszystkich. Zwiększenie efektywności połączonej administracji skarbowej przełoży się na skuteczniejszą walkę z nieuczciwymi podatnikami, chroniąc tym samym tych, którzy rzetelnie rozliczają swoje podatki.

Zdaję sobie sprawę, że każda reforma zmienia dotychczasowy stan rzeczy, niemniej wdrażając Krajową Administrację Skarbową szczególnie dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych podatników.

Krajowa Administracji Skarbowa to mniej biurokracji, lepsza obsługa interesariuszy oraz większa ochrona uczciwej konkurencji i wolności gospodarczej.

Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Marian Banaś

Pliki do pobrania

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 16.02.2017 Data publikacji: 16.02.2017 14:47 Data ostatniej modyfikacji: 16.02.2017 14:47
Autor: Ministerstwo Finansów Osoba publikująca: Małgorzata Kostecka Osoba modyfikująca: Małgorzata Kostecka