«Powrót

Wygraj Insignię za paragon od mechanika

Wygraj Insignię za paragon od mechanika

Wygraj Insignię za paragon od mechanika

grafika przedstawiająca akcję Wygraj Insignię za paragon od mechanika

A tymczasem już 18 kwietnia odbędzie się losowanie „branżowe", które obejmie paragony zgłoszone w pierwszym kwartale 2016 r. z branży „prywatna praktyka lekarska i dentystyczna". Polacy zarejestrowali ponad 350 tys. takich dowodów zakupu. Losowanie specjalne co kwartał towarzyszy comiesięcznemu losowaniu Opla Astry i tabletów, w którym biorą udział wszystkie paragony wystawione za zakupy towarów lub usług na kwotę co najmniej 10 zł. Losowanie nagród będzie można obejrzeć w TVP3. Nagrania z losowania i wyniki będą też dostępne na stronie loterii.

O aktualnie premiowanej branży będziemy przypominać dodatkowo w spotach radiowych i telewizyjnych.

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł oraz zarejestrować go na stronie loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie.

***

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, dzięki której chcemy uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. I pokazać, że branie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi.

Branże usługowe premiowane w loterii wytypowano w związku z wprowadzeniem w 2015 r. bezwzględnego obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych m. in. u fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy i mechaników. Wybierając branże premiowane kierowaliśmy się też powszechnością i dostępnością usług. Ponadto jak wynika z badań realizowanych dla Ministerstwa Finansów, Polacy nie mają nawyków brania paragonu, zwłaszcza za usługi.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 01.04.2016 Data publikacji: 01.04.2016 13:56 Data ostatniej modyfikacji: 30.08.2016 07:42
Autor: Ministerstwo Finansów Osoba publikująca: Małgorzata Kostecka Osoba modyfikująca: Małgorzata Kostecka